ORS 2013

Otevřeno pro lidi

Další ročník konference o otevřených systémech a svobodném softwaru se koná 23. řijna 2013 v Karviné v aule Slezské univerzity Na Vyhlídce. V nejbližší době vystavíme všechny bližší informace o připravované konferenci.

Konferenci připravil Ústav informačních technologií SU OPF v Karviné. Konference je určena zejména široké odborné i neodborné  veřejnosti.  Hlavním cílem je propagace svobodného softwaru a jeho  možností v sítích. Součástí jsou i praktické ukázky některých řešení a  možnost vyzkoušet si konfiguraci služeb či softwaru. Po skončení  konference bude vydán sborník příspěvků na CD (včetně ISBN). Nosným (nikoliv jediným!) tématem letošního ročníku by měly být opensource adresářové služby. Máte vyřešeny adresářové služby včetně jejich správy otevřenými technologiemi? Komerční implementace jsou velmi drahé a existuje mnoho středních škol a městských úřadů, které jsou dnes na rozcestí, co dál. Nákup licencí je drahý a potřebují vidět možnost funkční náhrady. Dalším zajímavým tématem pro stejný okruh zákazníků je oblast sdílení kalendářů, kontaktů a dalších firemních údajů pomocí opensource nástrojů. Máte takové řešení nasazeno? Umíte jej nasadit? Neváhejte se registrovat a dejte o tom všem vědět. Optimální je i propojení daného řešení s běžnými informačními systémy v dané oblasti. Např. pro střední školy Bakaláři, pro vysoké školy STAG apod.

Zde naleznete videa, prezentace a pár fotek z přednášek.

Emailová konference

Pro všechny, kteří chtějí být informováni o průběhu příprav a případně chtějí předem rozvést zajímavou diskuzi o tom, jak by si letošní ORS představovali, jsme zřídili emailovou konferenci. Stačí poslat email na adresu ors-subscribe@slu.cz. Můžete se přihlásit, i když neplánujete osobní učast, rádi i tak uslyšímé Vaše názory a podněty. Nebo se podívejte do archivu konference, co se řeší.

Registrace pro přednášející i pro posluchače už je uzavřená! Dosáhli jsme kapacity našeho sálu! Děkujeme!

Více informanací

Prosíme, aktualizujte si své údaje, ať víme, jak se budete chtít zúčastnit a zda se zdržíte. Bližší informace "pod pokličkou" najdete právě v této sekci.

Přípravný výbor (abecední pořadí)

• Dalibor Hula, Obchodně podnikatelská fakulta v Karviné, Slezská univerzita v Opavě
  • Lenka Kučerová, Obchodně podnikatelská fakulta v Karviné, Slezská univerzita v Opavě
  • Lukáš Macura, Obchodně podnikatelská fakulta v Karviné, Slezská univerzita v Opavě
  • Vlastimil Ott, Liberix, o.p.s.
  • Kateřina Slaninová, Obchodně podnikatelská fakulta v Karviné, Slezská univerzita v Opavě
  • Miroslava Snopková, Obchodně podnikatelská fakulta v Karviné, Slezská univerzita v Opavě

Programový výbor (abecední pořadí)

• RNDr. Zdeněk Franěk, Ph.D.
  • Mgr. Jan Nosek, SU
  • doc. Ing. Pavel Tuleja, Ph.D., OPF SU
  • Doc. Ing. Miroslav Vozňák, Ph.D. , VŠB-TUO
  • Ing. Dominik Vymětal, DrSc., OPF SU

Plakát ke stažení PDF: plakatORS.pdf

Plakát ke stažení JPG: plakatORS.jpg

Partneři:

LinuxEXPRES - mediální partner        Liberix, o.p.s.